Çankırı Kaya Tuzu Lambasının Bilinmeyenleri

Çankırı Kaya Tuzu Lambasının Bilinmeyenleri

Yazar: Yaren Okunma: 2665 Yayın Tarihi: 18 Oct 2019 Yorum 0

Çeşitli boyutlarda, şekillerde oluşturulan tuz lambası artık insanlar arasında çok yaygınlaşmış ve insan sağlığına olan faydaları herkes tarafından kabul edilmektedir.

Devamını Oku

Tuzlamba Nedir?

Tuzlamba Nedir?

Yazar: Yaren Okunma: 455 Yayın Tarihi: 18 Oct 2019 Yorum 0

Kullanım Şekli

Eksi iyon, havanın vitaminleri olan moleküllerdir. 2-3 kilogramlık bir tuz lamba, yeterli ısıya ulaştığında 10m² lik bir mekanın havasını %300 oranında daha temiz hale getirir. Tuz lambasının içersinde 15 watt'lık fırın ampülü bulunmaktadır. 15 whatt'lık ampül kaya tuzunun yeterince ısınmasını sağlamaktadır. Gece yatmadan önce tuz lambasını yakıp sabah kalktığınızda söndürmeniz yeterlidir. Bu süre içersinde yeterince ısınması sağlar.

Devamını Oku

Kaya Tuzunun Önemi

Kaya Tuzunun Önemi

Yazar: Yaren Okunma: 528 Yayın Tarihi: 18 Oct 2019 Yorum 0

Rafine edilmiş olan kaya tuzunda sadece Sodyum ve Klorür olmak üzere iki element kalmaktadır. Ayrıca rafine tuzlar beyazlaştırılmak ve akışkan hale getirilmek için içerisine farklı kimyasallar(siyanür) eklenmektedir. 

Devamını Oku

Kaya Tuzu Bakım Ürünleri

Kaya Tuzu Bakım Ürünleri

Yazar: Yaren Okunma: 517 Yayın Tarihi: 18 Oct 2019 Yorum 0

Kristal tuz cildi temizler, dezenfekte eder ve içerdiği mineraller sayesinde cildi besler ve nemliliğini korur. Tuzun temizleme özelliği oldukça güçlü olduğundan başka bir duş malzemesi kullanmayı gerektirmez.

Devamını Oku

Tuz Lambası Faydaları

Tuz Lambası Faydaları

Yazar: Yaren Okunma: 25360 Yayın Tarihi: 18 Oct 2019 Yorum 0

Tuz Lamba Faydaları

Prof. Dr. Halilova "Araştırmamız sonunda Çankırı kaya tuzunun en sağlıklı, en temiz tuz olduğunu gördük" - "Himalaya tuzu oldukça meşhur ama yaptığımız araştırmada Himalaya tuzunda demirin fazla olduğunu gördük" Burada Çankırı'ya has tuz hemen hemen her karış toprağında sınırları içerisinde ve taşmış bir vaziyette olarak bulunan en doğal tuzlardan biridir.

Devamını Oku

Çankırı Tuz Lambası

Çankırı Tuz Lambası

Yazar: Yaren Okunma: 604 Yayın Tarihi: 18 Oct 2019 Yorum 0

Çankırı Tuz Lambası ürünleri Çankırı'ya has bir üründür. Çankırı Tuz Lamba Ürünleri Çankırı Kaya Tuzu ile tarafımızdan hazırlanmaktadır. Çankırı Tuzu ile meşhur bir ilimizdir. Çankırı ilinin her tarafı tuzla kaplıdır. Türkiye'nin hatta yurtdışının birçok yerin tuzu çankırı tuzu ile karşılanmaktadır. Tuzu ile meşhur ilimiz, aynı zamanda birçok ürünü ilede meşhurdur.

Devamını Oku

Tuz Lambası

Tuz Lambası

Yazar: Yaren Okunma: 589 Yayın Tarihi: 18 Oct 2019 Yorum 0

Kaya Tuzundan imal edilen Tuz Lambasını çeşitlilik olarak isimli tuz lambası ,resimli tuz lamba , doğal tuz lambası , taraftar tuz lambaları , yüzey işlemeli tuz lamba , kalp tuz lamba ,hayvan bitki şeklinde tuz lambaları , küre şeklinde tuz lambası , vazo , portre , abajur şeklinde , tuz saksısı , kaya tuzu gibi birçok alanda sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Devamını Oku

Tuz Mağarası

Tuz Mağarası

Yazar: Yaren Okunma: 576 Yayın Tarihi: 18 Oct 2019 Yorum 0

Merkez İlçeye 19 km. mesafede bulunan ve Hititler Döneminden beri işletildiği tahmin edilen tuz yatakları ülkemizin en büyük kaya tuzu rezervine sahiptir. Tuz elde etmek amacıyla açılan oyuklardan oluşan ve içerisinde kamyonların dolaştığı mağara görenleri adeta büyülemektedir. Yer yer tuzdan sarkıt ve dikitlerin bulunduğu mağarada üretilen kaya tuzu ilimizde bulunan tuz fabrikalarında işlenmekte ve ülke genelinde sofra ve sanayi tuzu olarak pazarlanmaktadır. 

Devamını Oku

Himalaya Mı Yoksa Çankırı Tuz Lambası Mı?

Himalaya Mı Yoksa Çankırı Tuz Lambası Mı?

Yazar: Yaren Okunma: 3547 Yayın Tarihi: 18 Oct 2019 Yorum 0

Tuz lambaları son zamanlarda oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Bunun en temel sebebi negatif iyonları ile birçok fayda sağlamaktadır. Negatif iyonlar bulunduğunuz ortamın temiz ve kaliteli bir havaya dönüşmesinde en önemli etkendir. Negatif İyonların faydası sadece bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. 

Devamını Oku

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)