Ayak Bakım Tuzu Neye Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Yaren Tuz Lamba
Yazan . Admin 15/12/2021 2 Yorum Çankırı Tuz Bakım Ürünleri,

 

Ayak Bakım Tuzu Neye Yarar ve Nasıl Kullanılır?

 

Ayak Bakım Tuzu Neye Yarar ve Nasıl Kullanılır? Hepinizin malumu üzere doğal kaya tuzunun birçok kullanım alanı mevcuttur. Atom santrallerinde radyasyon önlemekten tutun, sofralarınızdaki salataya, tuz odalarına, vücut bakımına ve ayak sağlığına varana dek birçok alanda yan etki olmaksızın, tamamen doğal haliyle kullanılır.

Bugünde çok merak ettiğiniz ayak bakım tuzu nedir? ve ayak bakım tuzu nasıl kullanılır? Ve yine ayak bakım tuzu neye iyi gelir? Şeklindeki soruların cevaplarını yanıtlamaya çalışacağız. O halde vakit kaybetmeden hemen ilk sorudan cevaplamaya başlayalım:

 

Ayak Bakım Tuzu Nedir?

 

Hititlerden kalma beş bin yıllık mağaralardan çıkarılan kaya tuzu, kendi içinde uzman kadrolarımız tarafından tasnif edilir. Kimi tuz kütlesiyle tuz lambası yapılırken, kimisi sofralık olarak kullanmak için ve kimisi de bakım ürünü olarak kullanmak için ayrılır. Ayak sağlığı için ayırdığımız bu tuzun içine hiçbir karışım ve herhangi bir ilave yapılmaz. Doğadan çıktığı gibi tamamen doğal haliyle muhafaza edilerek ve ayak bakım tuzu olarak ambalajlanır.

 

Tabi burada önemli bir husus, aldığınız tuzun gerçekten kaya tuzu olup olmamasıdır ki, bu yüzden güvenmediğiniz yerden tuz almamanızı, mağdur olmamanız açısından şiddetle öneririz. Çünkü birçok aktarda veya Çankırı’da olmadığı halde Çankırı tuzu satan firmalarda pekâlâ muadil ürünlerde bulunmaktadır. Bu konu üzere siz değerli müşterilerimizden aldığımız şikâyetler yüzünden yeri gelmişken hemen uyaralım istedik.

 

Kaldı ki ayaklarınızla ilgili yaşadığınız kimi sorunların giderilebilmesi için kullanacağınız tuzun kalitesini anlayabilmek ve bazı konulara dikkat etmek gerekmektedir. En kaliteli çankırı ayak bakım tuzu kil damarı yoğun beyaza yakın gri renkli olanıdır. Elinize aldığınız tuzun taneciklerine baktığınız zaman her bir zerrenin kile özgü rengini de temaşa etmeniz mümkündür.

 

Öte yandan ayak bakım tuzu kullanımı açısından oldukça kolay olmak ile birlikte ayaklarda oluşan ölü derilerden ayağın arındırılma işlemlerinde kullanılmaktadır. Ayak bakım tuzu, ayaklarda oluşan ölü deriler dışında meydana gelebilecek olan nasır, mantar gibi ayaklarda kaşıntı ve kötü kokuya sebebiyet veren sorunları gidermek içinde oldukça kullanışlı bir bakım ürünü olarak kullanıcılarını karşılıyor. En önemli özelliği ise bu ürünün tamamen doğal ve yan etkisiz olmasıdır.

 

Ayak Bakım Tuzu Neye İyi Gelir?

 

Çankırı ayak bakım tuzu, gün içinde çokça ayakta duran veya çokça yol kat ederek ayaklarında şişlik ve ağrı oluşan, öte yandan yine ayaklarında mantar hastalığı bulunan, ağrılı ve kaşıntılı nasırı olanların güvenle ve tamamen doğal olarak kullandıkları bir üründür.

 

Bu ürünün hiçbir yan etkisi bulunmamakla birlikte, içeriğinde tuzdan başka hiçbir karışım madde bulunmamaktadır. Bu tuz rafine edilmemiş, fabrikasyon işleme tabi tutulmamıştır. Ayak tuzu kullanımı olarak da oldukça kolay olmasından dolayı herkesin kolayca uygulayabileceği bir bakım ürünüdür.

 

Ayak bakım tuzu herhangi bir direk uygulama olarak değil, ılık su ile karıştırılarak oluşturulacak olan tuzlu su karışımının ayaklara uygulanmasıyla faydası görülür. Düzenli olarak kullanımda ise nasır ve ayak mantarı problemleri de kısa sürede çözüme kavuşacaktır.

 

Öte yandan bayanlarda topuk sertleşmesi gibi sorunlarında üstesinden gelerek, özellikle ayak topuğunuzu ve ayak cildinizi yumuşatarak daha pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

 

Ayak Bakım Tuzu Nasıl Kullanılır?

 

Ayak bakım tuzunu direk ayaklarınıza dökerek, ayaklarınızı ovma suretiyle kullanmanız yanlış bir uygulamadır. Bu yüzden ayak bakım tuzunun nasıl kullanılacağı aşağıda tafsilatlı bir şekilde verilmiştir. Talimatlara uygun kullanım halinde maksimum verim alacağınız muhakkaktır.

 

  • 1 - İki yüz elli gram ayak bakım tuzunu topukları geçmeyecek kadar ılık su ile karıştırın
  • 2 - Suyun içinde tuzun erimesi için on beş dakika kadar bekleyin.
  • 3 - Tuz iyice eridikten sonra ayaklarınızı çıplak bir şekilde tuzlu suyun içine sokun
  • 4 – Ayaklarınızı tuzlu suyun içinde yirmi dakika kadar bekletin.
  • 5 - Ayaklarınızı sudan çıkarıp on dakika kadar kuruması için bekleyin.
  • 6 – Ayaklarınızı durulayın ve bu işlemi en az altı kez tekrarlamayı unutmayın.

 

Not: hazırladığınız bu tuzlu suyu dökmeniz gerekmiyor. Aynı tuzlu suyu altı gün daha kullanabilirsiniz. Fakat ayağınızda mantar, kaşıntı veya bulaşıcı herhangi bir hastalık varsa, o suyu özellikle bir başkasının daha kullanmaması, hatta sizin de ikinci kez kullanmamanız en sağlıklı olandır. Ayak bakım tuzunu aşağıya eklediğimiz ilgili ürünler arasından seçip, sepete ekleyerek güvenle satın alabilirsiniz.

 

Ayak Bakım Tuzunun Faydaları Nelerdir?

 

Yönetim Kurulu Başkanımız ilk ve en büyük tuz lamba üreticimiz, Sevgili Ali Hocamız Diyarbakır Tarım Fuarında, sektörün kalbine yaptığı roportaj ile, kaya tuzu bakım ürünlerinden ayak bakım tuzu ve faydaları nelerdir sırasıyla anlatıyor.

 

 

2 Yorum

Sevgi Kelde:
23/04/2022, 07:20:56 PM
Cevapla

Esimin ayaklarinda mantar vardı. Bu yüzden kokuda oluyordu. Bir ay ayak bakım tuzu kullandık ne koku kaldi ne mantar. Şimdi herkese tavsiye ediyorum sizi

Halil ibrahim sahin:
17/10/2023, 08:47:25 PM
Cevapla

Ayak bakım tuzunu kullandım ve ayaklarımın rahatsızlığı bitti. Memnunum.

Bir Yorum Yaz