Kaya Tuzu Bakım Ürünleri Nelerdir?

Yaren Tuz Lamba
Yazan . Admin 04/11/2021 0 Yorum Çankırı Tuz Bakım Ürünleri,

 

Kaya Tuzu Bakım Ürünleri Nelerdir? Adlı bu konumuzda Kristal tuz, tuz sabunu, ayak bakım tuzunu ve kullanımını inceleyeceğiz. Kristal tuz cildi temizler, dezenfekte eder ve içerdiği mineraller sayesinde cildi besler ve nemliliğini korur. Tuzun temizleme özelliği oldukça güçlü olduğundan başka bir duş malzemesi kullanmayı gerektirmez.

 

Ayrıca Çankırı Kristal Tuz Sabunu kimyasal madde içermeyen tamamen doğal olduğundan koku yaratan bakterileri ortadan kaldırma özelliği ile koltuk altları için sağlıklı ve doğal bir deodorant olarak kullanılabilir. Deriye ıslak uygulandığında, gün boyu çalışan tuz görünmez bir koruyucu tabaka bırakarak ter nedeniyle oluşan bakterilerin kokusunu önler ve cildinizin gözeneklerini tıkamadan taze ve temiz kalmasını sağlar.

 

Tuz Sabunu Kullanım Şekli: Çankırı kristal tuz sabununu normal sabunlar gibi kullanabiliriz. Öncelikle ellerinizi ve sabunu ıslatınız, sabunu ellerinizde iyice yuvarladıktan sonra ellerinize bulaşan tuz eriyiğini el, yüz veya gerektiğinde tüm vücudunuza iyice yaydıktan sonra bir sure tuzun cildinize islemesini bekleyiniz. Daha sonra cildinizi durulayınız. Boyun fıtığı, bel fıtığı, vucüttaki ağrılar ve fizik tedavi gerektiren tüm durumlarda kullanılır.

 

Tuz Yastığı Kullanım Şekli : Tuz yastığının içerisindeki tuz yanmaz tavaya boşaltılır. Arada tahta kepçe ile karıştırılarak eli yakacak seviyeye kadar ısıtılır. Sonra torbaya kepçe ile doldurulur ve torba ağzı tekrar bağlanır. Vücuttaki ağrıyan bölgenin üzerine konulur. soğuyuncaya kadar bekletilir. O bölgedeki ağrıyı tedavi eder. Kullanım süresi ömür boyudur ve tüm aile fertleri aynı yastıktan kullanabilir.

 

Ayaktaki Ağrı, koku, mantar ,kaşıntı , terleme gibi sorunlarınızın çözümüne buyuk ölçüde yardımcı olur.

 

Ayak Tuzu Kullanımı

 

1.    İki ayağın topuklarına gelecek miktarda su, ayağınızı yakmayacak şekilde ısıtılır. 

2.     Isıtılan suyun içine paketteki tuzun yarısı boşaltılır. 

3.     Önce ayaklar yıkanır. Sonra hazırlanan suyun içinde ayaklar sokularak su soğuyuncaya kadar beklenir. 

4.     Aynı su her seferinde ısıtılarak, işleme 7 gün devam edilir. 

5.     7. günün sonunda su dökülür. 

6.    8. gün tekrar yeni su ısıtılarak, tuzun kalan yarısı kullanılanmak şartıyla yukarıda ki işlem 7 gün daha tekrar edilir. 

Not: Ayak bakım tuzu faydası yönüyle tuz sabunu ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir.

 

Bir Yorum Yaz