Tuz Yastığı Neye Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Yaren Tuz Lamba
Yazan . Admin 24/11/2021 3 Yorum Çankırı Tuz Bakım Ürünleri,

 

Tuz Yastığı Neye Yarar ve Nasıl Kullanılır?

 

Tuz Yastığı Neye Yarar ve Nasıl Kullanılır? Herşeyden önce "Tuz Yastığı Nedir?" Sorusunun cevabıyla bu yazıya başlayalım; Çankırı’da imal edilen tuz yastığı, kaya tuzundan mamul granül tuzun hiçbir işlem görmeden, rafine edilmeden ve doğal haliyle, ısıya gayet dayanıklı bir pamuk torba içine doldurularak, yastık şeklinde kullanılması amacıyla üretilmesidir. Alternatif tıbbın öneminin her geçen gün biraz daha arttığı ve her geçen gün kıymetinin arttığı günümüzde kaya tuzunun ısıtılarak kullanılmasının da faydaları görülmüş, ağrı ve sızılar için özellikle kullananlar tarafından tavsiye edilmiştir.

 

Nitekim tuz yastığı bel ve boyun ağrılarında ve yine bel ve boyun fıtığında etkili yardımcı tedavi metodudur. Genel olarak ağrılarda etkisi çok büyüktür. Bu ağrıların başında kulak ağrıları, böbrek ağrıları, adet sancıları, kramplar, karaciğer veya safra kesesi ağrıları yaşayanlar, sırt ve bel ağrılarında, eklem ağrılarında, kas ağrılarında son derece etkilidir. Çünkü içindeki saf ve doğal kaya tuzu da oldukça etkili bir üründür.

 

Ağrıyan bölge üzerine önceden ısıttığınız tuz yastığını koyarak tuz yastığını soğuyana kadar o bölgede tutmanız, faydasını görmeniz için yeterlidir. Herhangi bir bölge seçmeksizin veya ayırmaksızın ağrıyan yerinize koyduğunuz tuz yastığının bir süre sonra ağrı ve sızıyı dindirdiğini pekâlâ müşahede edeceksiniz. Bunun dışında tuz yastığının kullanım süresi yoktur. Tuz yastığını ömür boyu kullanabilirsiniz.

 

Sayı sınırı olmaksızın birden fazla kişi tarafından da rahatça kullanabileceğiniz bu ürün, her türlü eklem ve kas ağrıları olsun, burkulmalar olsun, adet sancıları ve incinmeler olsun, tedaviye yardımcı olmak amaçlı rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle boyun ve bel fıtığı ağrılarını yaşayanlar bilir. Fizik tedavi gerektiren bu rahatsızlıklarda katkısı çok büyüktür.

 

Kullanılan tuz yastıkları ile zinde ve sağlıklı hissetmekte artı bir özelliktir. Tuz yastığı içerisindeki iri taneli granül tuz ağrılı bölgeler için etkili olan taraftır. Tuz yastığı vücudun bütün bölgelerine uygulanabilme özelliği vardır. Tüm ağrıları ortadan kaldırdığı yaşanan bir durumdur. Ürün dört mevsim kullanılma özelliğindedir.

 

Tuz Yastığı Ne İşe Yarar?

 

Daha öncede ifade ettiğimiz gibi, Tuz yastığı, yalnızca eklem ve kas ağrıları değil aynı zamanda soğuk algınlıkları, göğüs bölgelerinde oluşabilecek ağrıları gidermek ve adet sancıları için de kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra soğuk müdahale gerektiren durumlar söz konusu olduğunda ise bu kez derin dondurucu ya da buzdolaplarının soğutucu bölmesinde bekletilerek, soğuk kompres dediğimiz soğuk işlem uygulanır.

 

Tuz Yastığı Nerede Kullanılır?

 

Tuz yastığının ağrı ve sancılarda etkisi büyüktür. Her türlü eklem ve kas ağrıları, burkulmalar veya incinmelerde, tedaviye yardımcı olma amaçlı rahatlıkla kullanılabilir. Göz ve kulak için yüzü rahatlatmak, baş ağrılarını hafifletmek ya da basınç sağlamak amacıyla kullanılır. Muazzam derecede vücudun farklı bölgelerinde oluşan çeşitli ağrı ve sızılara karşı etkili olan Tuz Yastığı Nerede Kullanılır? Sorusunun cevabını eğer madde madde sıralayacak olursak:

 

  • Eklem ağrılarında
  • Böbrek ağrıları
  • Kas ağrılarında
  • Kulak ağrıları
  • Kramp ağrılarında
  • Adet sancıları
  • Karaciğer Ağrıları
  • Sırt ağrılarında
  • Bel ağrılarında
  • Safra kesesi ağrıları

 

Tuz Yastığı Nasıl Kullanılır?

 

Tuz yastığının sağlık alanında birçok önemli etkileri vardır ve vücudunuzda ağrıyan bölgelerde kullanarak oldukça etkili sonuçlar alabileceğiniz tamamen doğal olan bir alternatif tıp ürünüdür. Dahası bu ürünü kullanmanız için ille de bir yerinizin ağrıması da gerekmiyor. Kendinizi rahatlatmak ve yorgunluğunuzu almak içinde kullanabilirsiniz.

 

Tabi ki tuz yastığını kullanmadan önce içerisinde yer alan kaya tuzunu ısıtmanız gerekir ve daha sonra da ağrının olduğu bölgenin üzerine koyarak ağrılarınızın hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Kaya tuzunu ısıtmak için düşük dereceli bir fırın kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 

Bu sayede içerisindeki iri granül şeklinde bulunan kaya tuzu, yaklaşık on dakikalık bir süre içerisinde ısınmış olacak. Ardından yeniden pamuktan oluşan yastık kılıfının içerisine yerleştirerek kullanabilir ve kısa sürede ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra soğuk müdahale gerektiren durumlar söz konusu olduğunda ise bu kez derin dondurucu ya da buzdolaplarının soğutucu bölmesinde bekletilerek soğuk işlem yapılır.

 

Türkiye’nin ilk ve en büyük tuz lamba ve kaya tuzu ürünleri üreticisi olan Yaren Tuz markamıza ait tuz yastığını sitemiz üzerinden veya aşağıdaki tuz yastığı ürününü sepete ekleyerek güvenle temin edebilir ve yine ömür boyu bu ürünümüzü güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca tuz hakkındaki derin bilgileriyle insanımızı aydınlatan Yönetim Kurulu başkanı Ali hocamızı buraya tıklayarak youtube üzerinden başka videolarda izleyebilirsiniz.

 

Tuz Yastığı Tanıtımı ve Kullanımı

 

 

3 Yorum

Zeynep Tuna:
02/05/2022, 05:14:15 AM
Cevapla

Esimin omuzunda surekli agri olusuyor. Tuz yastigini isitip koyuyoruz. Agriyi dindiriyor. Gece rahat uyuyabiliyor. Tuzun iyice isinmasini saglamaniz kafi, gerçekten faydası oluyor. Teşekkürler tuz lamba

besime:
14/04/2023, 05:21:54 AM
Cevapla

Bir arkadaşım önerdi 3 gündür kullanıyorum, mükemmel bir şey, omuz ve sırt ağrısından duramiyordum , 2 tane kas gevşetici iğne yaptırdım, hap içtim çok defa ama cidden çok kötüydüm, kuru kupa yaptırıp tuz yastığı kullanıyorum , şimdi çok iyiyim , herkese tavsiye ederim.

Admin:
24/05/2023, 12:49:17 AM
Cevapla

Sayın Besime, iyi olmanıza ve iyi hissetmenize gerçekten çok sevindik. Bu geri dönüşünüz ve ürün hakkındaki fikir ve görüşleriniz için ayrıca teşekkür ederiz.

Bir Yorum Yaz